Biblioteka Miejska w Puszczykowie

CZASOPISMA PRENUMEROWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ

CZASOPISMA PRENUMEROWANE PRZEZ NASZĄ BIBLIOTEKĘ

Obrazek przedstawia gazety ułożone na półce, są to czasopisma dla dorosłych i dla dzieci. Różne tytuły obrazują różnorodność czasopism dostępnych w bibliotece.

 

Czasopisma wypożyczamy na okres 7 dni.

Czasopisma również odkładamy na obowiązkową 7 – dniową kwarantannę,

każdorazowo po zwróceniu przez Czytelnika.

 

 Dostępne tytuły: 

 Abecadło

Pismo edukacyjne adresowane do najmłodszych dzieci, wydawca sugeruje wiek Czytelnika 3-6 lat. Każdy numer zawiera zabawy wspierające naukę czytania, pisania, liczenia czy rysowania oraz ćwiczenia z języka angielskiego, ciekawostki przyrodnicze. Znajdziesz tu też komiks, bajki, wierszyki.

Auto motor i Sport
Miesięcznik dla pasjonatów motoryzacji. Zawiera porady, testy, informacje o ciekawych wydarzeniach. Strona internetowa wydawnictwa: www.auto-motor-i-sport.pl

Charaktery
To najstarsze wydawane w Polsce czasopismo popularyzujące wiedze psychologiczną. Już od 1997 roku przybliża Czytalnikom świat psyche w dostępny sposób. Strona internetowa wydawnictwa: www.charaktery.eu

Forum
Dwutygodnik komentujący sytuację społeczno-polityczną w Polsce, Europie i na świecie. Strona internetowa wydawnictwa: www.forumdwutygodnik.pl

Giga Sport
Młody Czytelniku chcesz wiedzieć co dzieje się w świecie sportu? Sięgnij po młodzieżowe czasopismo, dzięki któremu będziesz na bieżąco z wszelkimi rozgrywkami. Warto czytać uważnie, nie tylko by śledzić tabele wyników - gazeta zawiera kilka konkursów z nagrodami !

Kosmos dla dziewczynek
Hej dziewczyny - coś dla Was ! Ciekawe artykuły, gry, inspiracje, niezwykłe postacie kobiet z przeszłości i teraźniejszości, a i z przyszłości. Sporo wiedzy na różne tematy - w zależoności od tematu numeru. Polecane książki, które, w większości,  znajdziecie w naszej bibliotece. Doświadczenia i doświadczanie - świata, siebie, kosmosu :)

Książki. Magazyn do czytania
Nasza biblioteka zawsze dba o potrzeby Czytelników - zachęcamy do wypożyczenia ciekawej pozycji zawierajacej reportaże, recenzje, wywiady i nowości ze świata książek.

M jak mieszkanie
Polecamy dla Czytelników poszukujących inspiracji i wiedzy o najnowszych trendach wnętrzarskich.
Mój piękny ogród
Przyznajemy się , że w pełni zgadzamy sie z Cyceronem, iż: "Człowiek potrzebuje do życia ogrodu i biblioteki" . Jak zadbać o ogród dowiesz się z prenumerowanego przez bibliotekę czasopisma. Oprócz porad znajdziesz to również kalendarz prac na każdy miesiąc, eko porady i sporo wiedzy, dzięki którym Twój ogród rozkwitnie. 
Mój przyjaciel
Miesięcznik dla dzieci w wieku 6-8 lat. Co miesiąc poświęcony innemu zwierzkowi. 
Mówią wieki
Miesięcznik przeznaczony dla pasjonatów historii. Ciekawe i wyczerpujące artykuły sprawią, że nawet wymagający Czytelnik będzie usatysfakcjonowany lekturą. 
National Geographic Wyd. Spec.
Popularny miesięcznik przybliżający Czytelnikowi dalekie rubieże świata oraz nieznane, ale bliskie miejsca warte odkrycia. Gazetę wypełniają ciekawe artykuły, sylwetki pasjonatów, piękne zdjęcia. 
Newsweek Polska
Tygodnik publicystyczny, w którym znajdziesz wiele informacji i opinii na temat bieżącej sytuacji politycznej. Zainteresują Cię reportaże, wywiady
Polityka
Tygodnik publicystyczny, w którym znajdziesz wiele informacji i opinii na temat bieżącej sytuacji politycznej. Zainteresują Cię reportaże, wywiady
Przyroda polska
Miesięcznik wydawany przez Ligę Ochrony Przyrody, poświecony arkanom polskiej przyrody. Całemu jej bogactwu możecie przyjrzeć się w tym periodyku, by potem pełni wiedzy wyruszyć w teren. Czasopismo to solidna dawka wiedzy o świecie roślin, zwierząt, ekosystemów. Autorzy dbają by Czytelnik zdobył wiedzę o ochronie przyrody. Każdy numer opatrzony jest dodatkami "Natura i Zdrowie" oraz  "Biuletyn Eko-edukacyjny".
Sielskie życie
Piękne miejsca, piękne zdjęcia, inspiracje. Dla każdego kto chciałby dopieścić swoją domową/ogrodową/balkonową oazę spokoju. 

 Świat Nauki
To czasopismo wypełniają artykuły ze świata nauki. Fizyka, chemia, bioglogia, historia. Najnowsze doniesienia z zakresu tych dziedzin przedstawiają naukowcy z  ośrodków całego głobu.

Świerszczyk
Czasopismo cieszy się symaptią Czytelników już od 75 lat ! Wieloletnia tradycja wydawnicza nie oznacza jednak, że "Świerszczyk" stoi w miejscu. Jest to nowoczesna gazeta dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Do czytania razem z rodzicami lub smodzielnie. Znajdziecie tu komiksy, rebusy, krzyżówki, gry, zabawy, konkursy, doświadczenia, kolorowanki, opowiadania, wiersze, ufff...Ile tu tego , sprawdź sam !
Twój styl
Miesięcznik pełen wywiadów, reportaży, komentujący bierzące wydarzenia szeroko rozumianego świata świata sztuki, mody.  Prezentuje różnorodne tematy i  trendy.
Zwierciadło
Miesięcznik pełen wywiadów, reportaży, komentujący bierzące wydarzenia szeroko rozumianego świata świata sztuki, mody.  Prezentuje różnorodne tematy i  trendy.