Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Zapraszamy do naszej biblioteki w wybrane soboty:
 
plakat informujący o pracujacych sobotach w bibliotece 2024                        
 

Certyfikat dla biblioteki.

Z niezwykłą radością możemy podzielić się informacją, iż Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie otrzymała certyfikat Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce”, przyznawanego przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Certyfikat został przyznany bibliotece w kategorii: kultura, za upowszechnianie i promowanie czytelnictwa i kultury wśród mieszkańców Puszczykowa. Cytując słowa gratulacji Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego: Bogate zbiory puszczykowskiej placówki, ale także zróżnicowana oferta kulturalna wpływają na intensywność przeżyć estetycznych, są źródłem inspiracji, stanowią też spiritus movens duchowego rozwoju lokalnej społeczności. Wysiłki, aby zapewnić mieszkańcom gminy trwały oraz intensywny kontakt z kulturą, a także wspieranie procesów integracyjnych zostały nie tylko zauważone, ale i docenione. Czujemy się zaszczyceni uznaniem z jakim spotkała się praca biblioteki. Daje nam to poczucie ogromnej satysfakcji z dotychczas podejmowanych działań i wysiłków oraz dodaje skrzydeł, by podejmować kolejne. W naszej pracy zawsze najważniejszy jest dla nas odbiorca jej efektów. Czytelnicy bibliotecznych zbiorów, Uczestnicy wydarzeń kulturalnych, to dla Was się staramy, pracujemy, usprawniamy, poprawiamy, szkolimy i dążymy do tego by codziennie być lepszą biblioteką.

certyfikat

certyfika najlepsi w Polsce                              certyfika najlepsi w Polsce       

 

Luty i marzec 2024

plalakt ferie

ferie lego

 

feroe ceramika

zajecia glosne czytanie

kocie klimaty dla dzieci

warsztay sznurkowe

 

wykład

Ryszard krawiec spotkanie

 wernisaż fotografii

stare fotografie

 

plakat z celtyckimi motywami reklamujący koncert muzyli celtyckiej

 pozytywna dyscyplina - napis złożony z  kolorowych liter

Prowadząca Ewa Anioł – psycholog i edukator Pozytywnej Dyscypliny zaprasza na warsztaty Rodzicielstwo Pozytywnej Dyscypliny

Czas trwania: 2 godz. 30 min

Czas trwania: 6 spotkań po 2,5 h w kolejne poniedziałki i czwartki od 17.30 do 20.00
1) 11.03 
2) 14.03
3) 18.03
4) 21.03
5) 25.03
6) 28.03

miejsce: willa "Mimoza" ul. Poznańska 26, Puszczykowo

cena 490zł

kontakt 667 327 994

 

Jeśli jesteś Rodzicem, który: czuje się sfrustrowany i bezradny,  bo choć próbował już wszystkiego,to wciąż ma problemy z wprowadzeniem zasad i dyscypliny,a zależy mu na współpracy i bliskości z dzieckiem ? 

Zapraszam Cię na cykl warsztatów: Rodzicielstwo z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ, dzięki której:  masz zasady, działasz według planu,  jesteś empatycznym Rodzicem, który dba o dobrą relację z dzieckiem. 

Już 11marca 24 o 17.30 pierwsze spotkanie z cyklu sześciu, w kolejne poniedziałki i czwartki.

POZYTYWNA DYSCYPLINA jest metodą wychowawczą, opartą na wzajemnym szacunku przy jednoczesnym wyznaczaniu granic (Jane Nelsen "Pozytywna Dyscyplina").

Jako rodzice często wahamy się w wychowywaniu dzieci pomiędzy nadmiernym rygorem, a pobłażaniem, a żadna z tych metod na dłuższą metę nie przynosi nikomu korzyści.

Na warsztatach dowiesz się min:
 jak być jednocześnie uprzejmym i stanowczym?
 jak sprawiać, by dzieci czuły się ważne, by czuły przynależność do rodziny i dlaczego to takie istotne w kwestii wzajemnej współpracy?
jak rozwijać ważne kompetencje życiowe swoich dzieci?
na co zamienić kary i nagrody?
jakie są powody trudnych zachowań dzieci i jak je niwelować?

Zapraszam Ewa Anioł 

Styczeń 2024

wosp 2024

wosp 2024

 basniowy klub puszczyka

 scraping book

 

tor przeszkód

spotkanie z historią

 

notariusze spotkanie

 

wernisaż

Zapraszamy młodych Wolontariuszy i Wolontariuszki

 wolontariat młodzieżowy

 


 

UWAGA: Spotkanie jest odwołane z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń. 

spotkanie autorskie motylka

 

jaz koncert styczweń

 
 
 
Wystawa prac pani Marii Gostylli - Pachuckiej
 
W listopadzie w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Martą Tobiasz-Jouhier poświęcone jej książce “Niezwykła Bretania”. Wydarzenie przygotowano z inicjatywy Stowarzyszenia Puszczykowo-Chateaugiron. Wspaniałe opowieści, ciekawa książka i piękne zdjęcia sprawiły, że było to wyjątkowe spotkanie. Artystycznym echem tego wydarzenia jest wystawa prac pani Marii Gostylli-Pachuckiej. Prace powstawały na przestrzeni wielu lat, w czasie których puszczykowska artystka odwiedziła i poznawała francuską krainę. Nastrojowe akwarele oddają wiele barw, jakimi mieni się Bretania. Jeśli dzieła pozostawią u Państwa pewien niedosyt zachęcamy do przeczytania książki “Niezwykła Bretania”, którą znajdą Państwo w bibliotece. Dzieła artystki można oglądać od 16.01 do 28.02.2023r. Serdecznie dziękujemy pani Marii Gostylli-Pachuckiej oraz Stowarzyszeniu Puszczykowo - Chateaugiron za pomysł na piękną wystawę.
zdjęcie przedstawia kilka wybranych prac z wystawy pani Marii Gostylli - Pachuckiej

 

 plakat reklamujący wystawę prac fotograficznych Krzysztofa Paszkowskiego

 plakat reklamujący  zajęcia małe opowieści

plakat reklamujcy zajęcia czule czytanki

plakat reklamujący warsztaty architektoniczne

plakat promujący wydarzenei 31 finał WOSP

plakat promujący ferie w bibliotece

plakat promujący warsztaty kulinarne ferie

plakat promujacy warsztaty ferie bricks 4 kidz


Grudzień dla najmłodszych
            W grudniu przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych Czytelników kilka atrakcji. Podczas świątecznego spotkania “Małe opowieści” poznaliśmy perypetie Gusa, który nie lubił świąt, bardzo za to lubił swojego małego przyjaciela. Wraz z nim odkrył, że to obecność najbliższych jest w tym czasie najważniejsza. Nasza wolontariuszka - pani Ewa zaprosił dzieci do wysłuchania bożonarodzeniowych wierszy i opowieści podczas spotkania z głośnym czytaniem. Na uczestników czekała też do wykonania  praca plastyczna  - sympatyczny Mikołaj.
Przez cały miesiąc zapraszaliśmy klasy I-III szkół podstawowych na zajęcia poświęcone zwyczajowi kolędowania. Dowiedzieliśmy się kogo można spotkać w pochodzie kolędników, co to jest pieśń życzeniowa, która z polskich pastorałek została spisana najdawniej, a która kolęda skrywa melodie poloneza. Na koniec zajęć każda z grup przygotowała wspólną gwiazdę godną pochodu kolędników.
W świątecznym czasie nie zabrakło świątecznej baśni  - “Dziadka do orzechów”. Tym razem swoją interpretację zaprezentował widzom  Teatr Blaszany Bębenek. Spektakl cieszył się dużym uznaniem widzów.
Po świętach Bożego Narodzenia spotkaliśmy się kilka razy. 27 grudnia chętni mogli przygotować kotylion - medalion, z którym jeszcze uroczyściej mogli świętować 104 rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Każdy uczestnik z dumą prezentował wykonaną przez siebie biało-czerwoną ozdobę z pięknym orłem. Aż do przedsylwestrowego piątku przygotowywaliśmy kolorowe maski karnawałowe. Wśród nich pojawiły się: żyrafa, koty, pies, tancerka, pantera, biedronka i wiele innych karnawałowych postaci.
Bawiliśmy się wspaniale, nie brakowało śmiechu i radości. Bierzemy to za dobrą wróżbę na Nowy Rok 2023. Nasze kolejne zajęcia będą również twórcze i wesołe, pełne pięknych książek, baśni i opowieści. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty zajęć i spotkań dla dzieci, zapraszamy na zajęcia i wydarzenia.
dzieci prezentują wykonane przez siebie kotyliony powstańcze

 zdjęcie przedstawia dzieci wykonujące kolorowe maski karnawałowe

 Propozycje warsztatów w Willi Mimozie - zapraszamy do zapisówtabela zajęć Willa Mimoza poprawione

plakar reklamujacy zajęcia głośnie czytanie w języku angielskim dla dzieci

 plakat arteterapia

 plakat reklamujący zajęcia malarskie plakat warsztaty rysunkowe

palakt klub malucha

  

 szachy palakt

  pomoc psychologiczna dla osób z Ukrainy willa mimoza

plakat reklmujący zajęcia taniec intuicyjny

 palakt reklamujący zajęcia samby w parach

 zdrowy kręgosłup

plakat reklamujący zajęcia dla panów z akademii seniora. Plakat przedstawia ćwiczącego mężczyznę.

 plakat joga

  Zajęcia dla dzieci odbywajace się w Bibliotece ul. Rynek 15

  

abolicja w bibliotece

 


 

 AKTUALNE WYDARZENIA

 

 

 plakat warsztaty literackie

 


Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

W 2021 roku Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków –Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0” uzyskała środki finansowe Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 7 500,00 zł.
Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, ebooków, audiobooków.
 
Biblioteka Narodowa Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa #dofinansowanie #nowości #ksiązki #audiobooki #ebooki#
logotypy instytucji dofinansowujących opisany projekt

 

 

 

 

 


Książki dla Seniora z dostawą do domu  w każdą środę !

Drogi Czytelniku,
jeśli nie możesz do nas dotrzeć, wystarczy, że złożysz zamówienie przez telefon (61-8-194-649), a my dowieziemy ksiązki do Ciebie.
Możesz też do nas napisać maila na adres glina@puszczykowo.pl z adnotacją "Książki z dostawą do domu".
Zamówienia rozwozimy w każdą środę. Prosimy składać zamówienia najpóźniej do wtorku, do godziny 18.00.

Obrazek przedstawia papierową torbę z książkami i audiobookami postawioną przed furtką

 

 

 

Artykuły

Ogłoszenie o naborze na stanowisko bibliotekarskie

Biblioteka Miejska w Puszczykowie poszukuje pracownika na stanowisko bibliotekarskie.

Stanowisko: młodszy bibliotekarz/bibliotekarz/starszy bibliotekarz

Miejsce pracy: Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz CAK
w Puszczykowie

Wymiar czasu pracy: jeden etat

Zatrudnienie:od 01 września 2022r. na podstawie umowy o pracę.

Termin składania ofert do dnia 15 sierpnia 2022 r.

 

Pełna treść ogłoszenia

4 lipca 2022
Przejdź do - Występ kabaretu CIACH w Puszczykowie

Występ kabaretu CIACH w Puszczykowie

Występ kabaretu CIACH w Puszczykowie

Kabaret Ciach to jeden z filarów zielonogórskiego zagłębia kabaretowego. Tworzą go ludzie młodzi duchem i bogaci doświadczeniem: Małgorzata Czyżycka, Leszek Jenek, Tomasz Kowalski i Mateusz Czechowski. Dzięki temu stale powiększany jest repertuar ich skeczy, prezentowany podczas licznych wystąpień w trakcie festiwali, czy też realizacji telewizyjnych.

9 marca 2020
Czytaj więcej o: Występ kabaretu CIACH w Puszczykowie
Przejdź do - Opera czy operetka, która z nich to większa kokietka...?

Opera czy operetka, która z nich to większa kokietka...?

„Opera czy operetka? Która z nich większa kokietka?”

 

Odpowiedź na to pytanie starali się ułatwić artyści z Fundacji Fabryka Sztuki w czasie koncertu noworocznego w Puszczykowie.
9 marca 2020
Czytaj więcej o: Opera czy operetka, która z nich to większa kokietka...?
Przejdź do - Mała książka - Wielki Człowiek

Mała książka - Wielki Człowiek

Z radością informujemy, że Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki  „Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy dzieci w wieku 3 do 6 lat po wyjątkowy prezent – Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

 

 

9 marca 2020
Czytaj więcej o: Mała książka - Wielki Człowiek

Juniorzy wraz z Seniorami w Bibliotece Miejskiej

 

W sobotę 7 grudnia w Bibliotece Miejskiej miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Uczestnikami były dzieci z przedszkola Czarodziejski Zamek w Puszczykowie oraz ich babcie. 

31 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Juniorzy wraz z Seniorami w Bibliotece Miejskiej