Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTECZNE SZLAKI

BIBLIOTECZNE SZLAKI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zainspirowani akcją „Bilet powrotny do biblioteki” realizowaną w wielu bibliotekach szkolnych i publicznych w całej Polsce, przygotowaliśmy coś podobnego, ale nieco innego.

Czytelnicy naszej biblioteki, którzy są uczniami szkół podstawowych (klasy I-VIII) mogą wziąć udział w zabawie „Biblioteczne szlaki”. 

Przed Wami podróż po niezwykłej krainie wyobraźni, po której prowadzą biblioteczno-książkowe szlaki. Każdy z nich pozwoli Ci poznać zupełnie inne opowieści. Jeśli chcesz wybrać się w taką literacką podróż wystarczy, że podczas wizyty w bibliotece odbierzesz Kartę Wędrowca. Jeśli nie jesteś Czytelnikiem Biblioteki Miejskiej w Puszczykowie, to właśnie okazja by się do niej zapisać.  

Wybierz książkę z danego szlaku. Jedną z przeczytanych książek przedstaw w formie pracy plastycznej (technika dowolna) i oddaj w bibliotece. Będzie ona częścią wystawy kończącej akcję. Na Wędrowca, który przemierzy wszystkie 6 bibliotecznych szlaków czeka niespodzianka. Szczególnie zachęcamy uczniów starszych klas oraz dzieci korzystające z edukacji domowej.  

Do zabawy zapraszamy  01 marca do 30 czerwca br.

Drogi Rodzicu, Opiekunie przypominamy, że jeśli chcesz zapisać dziecko do biblioteki potrzebne będą – dowód osobisty opiekuna (tylko do okazania w chwili zapisu), imię i nazwisko opiekuna dziecka,  numer PESEL zapisywanego Czytelnika, adres zamieszkania, dodatkowo adres mailowy lub numer telefonu. Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy w bibliotece lub pod numerem telefonu 61-8-194-649.

Uwaga: po kliknięciu w grafikę oba elementy otworzą się w nowej karcie przeglądarki.

 Obrazek przedstawia widoczek z łąką, polem, lasem, jeziorem, górami. Znajduje się na nim budynek będący symbolicznym przedstawieniem biblioteki. Siedem punktów oznacza 6 szlaków bibliotecznych oraz finał zbierania znaczków w bibliotece.

Zdjęcie przedstawia mapę Puszczykowa, rozłożonej w miejscu gdzie znajduje się biblioteka. Na mapie położono lornetkę, kompas oraz kartę Biblioteczne Szlaki. Zdjęcie jest metaforą wędrówki po literackich szlakach.